У суботу 18. маја 2019. у дворишту Библиотеке „Вељко Петровић“ у Жабљу одржана је трећа по реду „Изложба предузетничких вештина жена у граду“ у организацији наше установе.

На изложби су се представиле жене из удружења жена из општина Жабаљ, Темерин и Бечеј, а циљ је био промовисати женски активизам на локалном нивоу и широј заједници указати на предузетничке вештине жена из Војводине.
На манифестацији су се могли видети производи од пустоване вуке, слике, накит, традиционалне војвођанске штрудле, вез и друге рукотворине.

Догађај су отворили директорка Завода за равноправност полова Дианa Миловић, председник општине Жабаљ Чедомир Божић и покрајински секретар за социјалну политику, демографију и равноправност полова Предраг Вулетић.

Поздрављајући учеснице изложбе, директорка Завода Диана Миловић рекла је да је домаћа радиност одувек била највеће богатство наших жена из ових крајева и да она има дугу историју и традицију.„Нажалост, већина удружења жена често нема прилику да покаже своје креативно стваралаштво нити знања да изађе на тржиште са својим производима.
Имајући у виду ову чињеницу, Завод за равноправност полова је у оквиру својих промотивних активности осмислио програм афирмације женског предузетништва са намером да јавности укаже на потенцијале удружења жена из Војводине и учини их видљивим“, истакла је директорка Завода.

Завод за равноправност полова, као покрајински механизам за остваривање родне равноправности у Војводини, већ дуги низ година, уз подршку Покрајинске владе, својим програмима подстиче рад и видљивост жена на локалном нивоу, водећи се чињеницом да допринос жена локалној заједници може бити веома драгоцен у смислу промоције самог места али и региона Војводине.

Изложбу је свечано отворио покрајински секретар за социјaлну политику, демографију и равноправност полова Предраг Вулетић који је истакао да је последњих година приметан тренд у оснаживању жена и програма подршке женском предузетништву.

„Статистика каже да 2/3 рада у свету обављају жене, али да зарађују само 10% укупног дохотка. Када говоримо о Војводини и Србији већ неколико година се износи податак да жене раде два и по сата дуже од мушкараца на неплаћеним пословима, и то су такозвани „женски послови“. У претходне три године наш Секретаријат је кроз конкурсе подржао 100 пројеката женских удружења, што ће и у будућности бити и наш и приоритет Покрајинског завода за равноправност полова.“