Fond „Evropski poslovi” AP Vojvodine i Zavod za ravnopravnost polova zaključili Protokol o saradnji

Fond „Evropski poslovi” AP Vojvodine i Zavod za ravnopravnost polova zaključili Protokol o saradnji

Direktor Fonda „Evropski poslovi” AP Vojvodine Ognjen Dopuđ i direktorka Zavoda za ravnopravnost polova iz Novog Sada Ivana Krsmanović potpisali su, 8. marta 2024. godine u Novom Sadu, Protokol o saradnji ove dve institucije.

Ovim Protokolom, uspostaviće se saradnja i koordinacija između Fonda „Evropski poslovi“ AP Vojvodine i Zavoda za ravnopravnost polova sa ciljem unapređenja politike jednakih mogućnosti i sprovođenja načela ravnopravnosti polova, kreiranja evropskih projekata, saradnje u okviru informisanja javnosti o značaju ostvarivanja rodne ravnopravnosti, usklađivanja sopstvenih programa, projekata i aktivnosti u oblasti evropskih integracija, kao i ostvarivanja svih drugih vidova saradnje koje imaju za cilj sprovođenja načela ravnopravnosti polova.

Direktor Fonda „Evropski poslovi“ Ognjen Dopuđ, tom prilikom, izjavio je da će se saradnja ostvariti i u oblasti edukacije povezivanjem pokrajinske administracije i relevantnih subjekata u cilju unapređenja politike jednakih mogućnosti.

„U okviru međusobne saradnje, organizovaćemo susrete, različite oblike edukacije, manifestacije i konferencije kako bi se obezbedila razmena informacija u vezi sa aktivnostima koje se odnose na primenu i implementaciju projekata u oblasti rodne ravnopravnosti “ rekao je Dopuđ.

Zavod za ravnopravnost polova je pokrajinska ustanova osnovana kao stručno telo u cilju promovisanja koncepta rodne ravnopravnosti i izrade preporuka za integraciju rodne perspektive u sve politike, mere, akcije i programe koje Pokrajinska vlada donosi i sprovodi, i kao takva jedinstvena je u regionu.

Tekst i fotografije preuzeti sa sajta Fonda “Evropski poslovi AP Vojvodine”


 

Danas obeležavamo 8. mart – Međunarodni dan žena

Danas obeležavamo 8. mart – Međunarodni dan žena

Međunarodni dan žena je globalna proslava društvenih, ekonomskih, kulturnih i političkih dostignuća žena. Svake godine, ovaj dan služi kao snažan podsetnik na napredak ostvaren u pravcu rodne ravnopravnosti i ističe posao koji tek treba da se uradi.

Današnji dan je prilika da ukažemo na postignuća žena u različitim sferama života, osvrnemo se na izazove sa kojima se one suočavaju i nastavimo da radimo zajedno kako bismo stvorili inkluzivno društvo.

Tema ovogodišnje kampanje povodom Međunarodnog dana žena je posebno važna i glasi “PODSTAKNI INKLUZIJU”. Inspirisati inkluziju znači slaviti različitost i osnaživanje u svim aspektima društva, jer kada inspirišemo druge da razumeju i vrednuju inkluziju žena, stvaramo bolji svet. A kada su same žene inspirisane da budu uključene, postoji osećaj pripadnosti, relevantnosti i osnaživanja.

Ovogodišnja tema kampanje naglašava ključnu ulogu inkluzije u postizanju rodne ravnopravnosti. Poziva na akciju za rušenje barijera, izazivanje stereotipa i stvaranje okruženja u kome se sve žene cene i poštuju. #InspireInclusion podstiče sve da prepoznaju jedinstvene perspektive i doprinose žena iz svih sfera života, uključujući i one iz marginalizovanih zajednica.

Jedan od ključnih stubova #InspireInclusion je promocija različitosti u liderskim pozicijama i pozicijama donošenja odluka. Žene, posebno one koje pripadaju nedovoljno zastupljenim grupama, i dalje se suočavaju sa preprekama kada traže liderske uloge. Zagovarajući inkluziju, organizacije i zajednice mogu iskoristiti puni potencijal različitih perspektiva, što dovodi do boljeg donošenja odluka i inovacija.

Obrazovanje i svest igraju vitalnu ulogu u podsticanju inkluzije i osnaživanju žena. Kroz inicijative kao što su mentorski programi, obrazovne radionice i kampanje zastupanja, pojedinci i organizacije mogu stvoriti prilike za žene da napreduju. Pružajući podršku i resurse, žene mogu biti osnažene da prevaziđu prepreke i ostvare svoj puni potencijal.

Zavod za ravnopravnost polova naglašava važnost zajedničkog rada kako bismo postigli ravnopravnost u svim segmentima društva. Borba za jednakost nije samo pitanje ženskih prava, već je to pitanje pravde, ljudskih prava i održivog razvoja.

U mnogim delovima sveta, žene se i dalje suočavaju sa diskriminacijom, nasiljem i ograničenim mogućnostima. Međutim, isto tako, svedoci smo izuzetnih dostignuća žena koje su se hrabro suočile s izazovima i promenile svet svojim doprinosima u politici, naučnim istraživanjima, umetnosti, poslovanju i mnogim drugim oblastima.

„Ovim putem želimo izraziti duboko poštovanje i zahvalnost svim ženama koje su svojim radom, hrabrošću i vizijom doprinele boljem sutra. Bez obzira na pol, boju kože ili poreklo, ravnopravnost treba biti temeljna vrednost koja nas povezuje i inspiriše na zajednički rad ka boljoj budućnosti”- izjavila je direktorka Ivana Krsmanović povodom Dana žena.

U susret Međunarodnom danu žena, pozivamo sve da podrže inicijative koje promovišu ravnopravnost, uvažavanje i podršku ženama širom sveta. Samo zajedničkim naporima možemo stvoriti društvo u kojem svaka žena ima priliku da ostvari svoj puni potencijal.

#IWD2024 #InspireInclusion


 

Održana info-sesija povodom kampanje „Unapredi rodnu ravnopravnost”

Održana info-sesija povodom kampanje „Unapredi rodnu ravnopravnost”

Direktorka Zavoda za ravnopravnost polova Ivana Krsmanović učestvovala je u ponedeljak 19. februara 2024. godine u Skupštini AP Vojvodine u info-sesiji povodom promocije kampanje „Unapredi rodnu ravnopravnost”, koju Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog sprovodi u saradnji sa Nemačkom razvojnom saradnjom (GIZ), u okviru projekta „Podrška socijalnom uključivanju u Srbiji”.
Kampanja se sprovodi sa ciljem da se u javnosti podigne svest o važnosti rodne ravnopravnosti u našem društvu, ali i da se ukaže na obaveze koje proističu iz Zakona o rodnoj ravnopravnosti.

Prema Zakonu o rodnoj ravnopravnosti, svi organi javne vlasti, poslodavci koji zapošljavaju više od 50 radnika, sindikati, političke stranke i tela za rodnu ravnopravnost – obavezni su da Ministarstvu za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog dostave Godišnji izveštaj o rodnoj ravnopravnosti.

Budući da većina organa javne vlasti i preduzetnika, političkih organizacija i sindikalnih organizacija u Srbiji tokom 2021. i 2022. godine nije ispunila svoje zakonske obaveze i nije dostavila svoje izveštaje o ostvarivanju rodne ravnopravnosti, Ministarstvo je smatralo da je važno sprovesti široku kampanju radi informisanja javnosti i svih nadležnih subjekata o obavezama koje proističu iz primene Zakona o rodnoj ravnopravnosti.

Na info-sesiji u Skupštini AP Vojvodine predstavljene su obaveze koje navedeni akteri treba da ispune, podzakonska akta kojima se bliže određuje način izveštavanja, kao i Smernice za primenu pomenutog zakona.

U tom kontekstu, direktorka Zavoda za ravnopravnost polova Ivana Krsmanović predstavila je one aktivnosti ustanove koje su bile u direktnoj vezi sa promocijom i primenom Zakona o rodnoj ravnopravnosti – program koji se tiče izrade Lokalnih akcionih planova za unapređenje rodne ravnopravnosti na nivou lokalnih samouprava na teritoriji Vojvodine, kao i program finansijske podrške za organizacije civilnog sektora kojima je kroz konkurs dat uslov da svoje programe i projektne ideje usklađuju sa onim što nas i zakon i Strategija za unapređenje rodne ravnopravnosti obavezuju.

U uvodnom delu govorili su Predrag Vuletić, pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova APV, Tomislav Žogmanov, ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog i Mihael Engel, vođa tima projekat „Podrška socijalnom uključivanju u Srbiji” (GIZ). U radnom delu obratile su se dr Biljana Stojković, rukovoditeljka Grupe za unapređenje rodne ravnopravnosti u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, prof. dr Zorica Mršević, istraživačica i Danica Todorov, ekspertkinja za rodnu ravnopravnost.

Kampanja „Unapredi rodnu ravnopravnost” započela je 5. februara 2024. godine u Užicu, a osim Novog Sada, biće sprovedena i u Kragujevcu, Nišu i Beogradu.
Više o Kampanji i podzakonskim aktima možete videti ovde


 

Predstavljeni rezultati projekta „Ostvarivanje prava žena u Srbiji kroz zagovaranje i aktivno učešće”

Predstavljeni rezultati projekta „Ostvarivanje prava žena u Srbiji kroz zagovaranje i aktivno učešće”

Direktorka Zavoda za ravnopravnost polova Ivana Krsmanović i saradnica za odnose sa javnošću Katarina Krajnović prisustvovale su 13. februara 2024. godine u Gradskoj upravi u Zrenjaninu, završnoj konferenciji projekta „Ostvarivanje prava žena u Srbiji kroz zagovaranje i aktivno učešće” na kojoj su predstavljeni ostvareni rezultati kroz aktivnosti, radionice i zagovaranje za unapređenje položaja žena na selu.

Projekat koji su realizovali Udruženje građanki FemPlatz i Zrenjaninski edukativni centar bio je posvećen poboljšanju položaja žena sa sela podsticanjem njihovog umrežavanja, unapređenjem znanja i veština, prepoznavanjem ključnih poteškoća i prepreka sa kojima se suočavaju u ostvarivanju svojih prava.

Konferenciju je otvorila Nevena Marčeta iz UN Women Srbija, Andrijana Čović, programska saradnica FemPlatz-a, koja je govorila o položaju žena na selu na osnovu godišnjeg izveštaja o rodnoj ravnopravnosti i položaju žena u Srbiji za 2023. godinu, i Radoslava Aralica iz Zrenjaninskog edukativnog centra koja je predstavila postignute rezultate i izazove u radu sa udruženjima žena sa sela i zagovaračkim aktivnostima usmerenim ka lokalnim samoupravama.

Zavod za ravnopravnost polova je već dugi niz godina posvećen ciljnoj grupi žena sa sela i kontinuirano učestvuje u praćenju njihovog položaja i rezultata koje ostvaruju i druge organizacije. Institucionalna podrška i saradnja sa civilnim sektorom jedan je od prioriteta i strateških ciljeva naše ustanove koji doprinose zajedničkoj borbi za unapređenje položaja žena.

Foto: FemPlatz


 

Raspisan konkurs za publikovanje radova u oblasti rodne ravnopravnosti

Raspisan konkurs za publikovanje radova u oblasti rodne ravnopravnosti

Zavod za ravnopravnost polova raspisao je Konkurs za publikovanje radova u oblasti rodne ravnopravnosti  u okviru svoje izdavačke delatnosti.

Konkurs je namenjen onima koji žele da predstave svoje rezultate u oblasti rodnih politika i tako prošire znanja o temi rodne ravnopravnosti i učine je vidljivom u svim oblastima društvenog života. Konkurs obuhvata objavljivanje doktorskih disertacija, magistarskih teza, specijalističkih radova, naučnih studija i drugih istraživačkih radova u oblasti rodne ravnopravnosti. Sprovođenjem konkursa Zavod za ravnopravnost polova je u poslednjih nekoliko godina obogatio fond literature o društvenim fenomenima i rodnim politikama i tako predstavio značajan korpus znanja i kapaciteta novih aktera i akterki na javnoj sceni.

Budući da su publikacije iz oblasti unapređenja rodnih politika i ženskih prava deficitarne na domaćoj izdavačkoj sceni, izdavačka produkcija Zavoda ima za cilj da obogati i proširi znanje potrebno za obrazovanje žena i o ženama u akademskoj zajednici, i pruži informacije i podršku obrazovnim institucijama, lokalnim telima za rodnu ravnopravnost na teritoriji AP Vojvodine, aktivistima u nevladinim ženskim i drugim organizacijama, novinarima i novinarkama, prosvetnim radnicima u školama i na fakultetima, zaposlenima u institucijama i ustanovama kulture, medijima, distributivnim izdavačkim centrima i najširoj javnosti.

Informacije o uslovima učešća, kao i obaveznoj dokumentaciji koju je potrebno priložiti možete pogledati ovde.

Rok za prijavu je 7. maj 2024. godine.


 

Finansijska podrška ženama preduzetnicama iz Vojvodine

Finansijska podrška ženama preduzetnicama iz Vojvodine

Direktorka Zavoda za ravnopravnost polova Ivana Krsmanović potpisala je u sredu, 27. decembra 2023. godine ugovore sa 42 žene preduzetnice kojima su odobrena sredstva za kupovinu opreme i repromaterijala u ukupnoj vrednosti od 13.550.000,00 dinara.

Zavod za ravnopravnost polova raspisao je početkom oktobra 2023. godine Javni konkurs za dodelu bespovratnih sredstava za podršku razvoja i afirmacije ženskog preduzetništva u 2023. godini za privredna društva i preduzetnice sa ciljem jačanja žena preduzetnika i privrednih društava, odnosno mikro i malih preduzeća u kojima su većinski vlasnici žene, a koje posluju na teritoriji AP Vojvodine. Na konkurs se javilo 242 žena preduzetnica što pokazuje zainteresovanost ove ciljne grupe za ovakvu vrstu podrške.

Konkurs je raspisan radi unapređenja poslovanja žena preduzetnica sa teritorije AP Vojvodine, odnosno pružanja institucionalne podrške razvoju poslovanja kojim upravljaju žene, i to putem investiranja u opremu koja će doprineti rastu prihoda, novom zapošljavanju i unapređenju tehnologije procesa proizvodnje ili pružanja usluge.

Bespovratna sredstva Zavoda za ravnopravnost polova ove godine dodeljena su preduzetnicama za kupovinu opreme i repromaterijala u različitim delatnostima, poput opreme za proizvodnju drveta, rogoza i kanapa, proizvodnje parfema, nakita, odeće, kolača, peciva do opreme potrebne u uslužnim delatnostima poput štamparija, arhitektonskih biroa, knjigovodstvenih agencija, igraonica, stomatoloških ordinacija, fitnes studija i drugih.

Preduzetnica Andrijana Radojičić je direktorka preduzetničke radnje Korporasana iz Novog Sada, koja se bavi obradom drveta.  Povodom dobijanja sredstava po konkursu, rekla je da je ova finansijska podrška ključna u realizaciji njenog poslovanja jer svaka mašina koju koristi u proizvodnji radi na bazi kompresora. „Sredstva ću iskoristiti za kupovinu kompresora koji će pokriti kapacitete moje proizvodnje, naročito jer sam tek godinu dana u preduzetništvu“.

Brankica Kenera je osnivačica i vlasnica firme Kenera NS iz Bukovca koje se bavi međunarodnim transportom i logistikom. Jedna je od retkih uspešnih žena u ovoj oblasti jer je on primarno muška profesija.
„Ova sredstva će mi značiti budući da firma ima dosta stvari koje ne može da skladišti, na primer gume, ulja itd. i ja sam konkurisala za kupovinu kontejnera koji će mi napraviti uštedu za iznajmljivanje prostora.“

Oblast ekonomskog osnaživanja žena spada u jedne od prioritetnih programskih aktivnosti u okviru delatnosti Zavoda za ravnopravnost polova. Ekonomsko osnaživanje žena obuhvata kreiranje programa i mera koji imaju za cilj podršku ženama u poslovanju, a kojima se podstiče razvoj, zapošljavanje, samozapošljavanje i bolji ekonomski položaj.


 

Objavljena lista vrednovanja i rangiranja prijava po konkursu za žensko preduzetništvo

Objavljena lista vrednovanja i rangiranja prijava po konkursu za žensko preduzetništvo

Komisija za procenu prijava za dodelu bespovratnih sredstava za podršku razvoja i afirmacije ženskog preduzetništva u 2023. godini na osnovu člana 15, stav 9 Pravilnika o postupku i kriterijumima za dodelu bespovratnih sredstava za podršku razvoja i afirmacije ženskog preduzetništva u 2023. godini, sačinila je Listu vrednovanja i rangiranja prijavnjenih privrednih subjekata sa predlogom odobrenih sredstava koju možete pogledati ovde


 

Dodeljena sredstva za Akcione planove u oblasti rodne ravnopravnosti na lokalnom nivou

Dodeljena sredstva za Akcione planove u oblasti rodne ravnopravnosti na lokalnom nivou

Direktorka Zavoda za ravnopravnost polova Ivana Krsmanović potpisala je u četvrtak 21. decembra 2023. godine ugovore o dodeli bespovratnih sredstava za finansiranje izrade Lokalnog akcionog plana za unapređenje rodne ravnopravnosti (LAP), kao i za finansiranje realizacije aktivnosti iz aktuelnih LAP-ova gradova i opština sa teritorije AP Vojvodine.

Bespovratna sredstva dobilo je 15 lokalnih samouprava, i to opštine Odžaci, Bela Crkva, Šid, Pećinci i grad Vršac za izradu novog LAP-a u iznosu od 1.450.000,00 dinara, dok je 2.500.000,00 dinara dodeljeno opštinama Apatin, Opovo, Čoka, Bečej, Žabalj, Bačka Palanka, Titel i Kanjiža, odnosno gradovima Kikinda i Zrenjanin za realizaciju aktivnosti iz aktuelnih Lokalnih akcionih planova za unapređenje rodne ravnoprаvnosti.

Lokalni akcioni plan kao instrument javne politike na lokalnom nivou ima višestruke koristi za zajednicu jer ona, kao i njeni organi i drugi subjekti u zajednici projektuju, planiraju i predlažu posebne mere koje lokalna zajednica i drugi subjekti zajedno preduzimaju u skladu sa konkretnim potrebama svoje sredine, a sve u cilju otklanjanja nejednakosti među ženama i muškarcima i stvaranja jednakih mogućnosti za realizaciju njihovih prava. Sam proces planiranja u kome učestvuju različiti akteri i akterke doprinosi boljem funkcionisanju zajednice, unapređuje komunikaciju i koordinaciju institucija, saradnju sa civilnim sektorom, uključuje građanke i građane, i na taj način se povećava odgovornost za sprovođenje mera i aktivnosti i transparentnije izdvajanje i trošenje sredstava iz budžeta.

Grad Vršac je jedna od lokalnih samouprava koja je konkurisala za sredstva za izradu strateškog dokumenta u oblasti rodne ravnopravnosti.
„Zaposleni u našoj lokalnoj administraciji pristupili su izradi LAP-a za rodnu ravnopravnost zbog problema vezanih za socijalni, ekonomski i politički nivo. LAP za unapređenje rodne ravnopravnosti je ključni dokument za donošenje drugih normativnih akata, a i za unapređenje ili rešavanje problema i pitanja za rodnu ravnopravnost u lokalnoj zajednici i ovaj dokument će biti temelj za promociju pravednijeg, ravnopravnijeg i sigurnijeg društva za sve njegove građane i građanke, bez obzira na pol“ – rekao je Miroslav Stupar iz  Odeljenja za privredu, poljoprivredu i LER Gradske uprave Vršac.

Ferenc Tot i direktorka Zavoda Ivana Krsmanović

Bečej je opština koja je zahvaljujući bespovratnim sredstvima Zavoda u 2022. godini izradila strateški dokument u oblasti unapređenja položaja žena u svojoj lokalnoj zajednici, a  opredeljenost da nastavi sa aktivnostima na ovom polju pokazala je učestvovanjem na konkursu Zavoda za realizaciju aktivnosti iz aktuelnog LAP-a.

„Opština Bečej će nastaviti na unapređenju politike jednakih mogućnosti i rodne ravnopravnosti na teritoriji svoje opštine kroz edukaciju mladih. U saradnji sa Kancelarijom za mlade opštine Bečej, nastavićemo da putem Forum teatra razbijamo stereotipe i predrasude o rodnoj ravnopravnosti i promovišemo ženska ljudska prava. Anketa koju smo sproveli, a u koju su bile uključene sve generacije oba pola, pokazala je da mladi jako malo znaju o temi rodne ravnopravnosti i da je neophodno raditi na njihovoj edukaciji. Dakle, mi smo izabrali da se bavimo obrazovanjem stanovništva o ovoj temi“
– izjavio je  prilikom potpisivanja ugovora Tot Ferenc, član kabineta predsednika opštine za demografiju, populacionu politiku i socijalna pitanja.

Snežana Vučurević, pomoćnica gradonačelnika za obrazovanje i rodnu ravnopravnost grada Zrenjanina rekla je da njihova lokalna samouprava mnogo radi na unapređenju rodne ravnopravnosti, i da je u 2023. godini iz budžeta grada izdvojeno preko 8 miliona za ekonomsko osnaživanje žena, posebno žena u seoskim sredinama.

Od 2021. godine, od kada Zavod za ravnopravnost polova realizuje ovaj konkurs, 29 opština u AP Vojvodini izradilo je Lokalni akcioni plan za unapređenje rodne ravnopravnosti na teritoriji svoje lokalne samouprave, dok je 19 opština dobilo bespovratna sredstva za realizaciju aktivnosti iz aktuelnih LAP-ova.

Na ovaj način Zavod u skladu sa svojom delatnošću i misijom, nastavlja da pruža podršku lokalnim telima za rodnu ravnopravnost sa teritorije AP Vojvodine u cilju primene politike jednakih mogućnosti za žene i muškarce i Zakona o rodnoj ravnopravnosti u praksi.


 

Promocija knjige “Prilog istoriji ženskih studija u Vojvodini: ženske studije u Subotici”

Promocija knjige “Prilog istoriji ženskih studija u Vojvodini: ženske studije u Subotici”

U četvrtak, 7. decembra 2023. godine sa početkom u 15:30 časova u zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu (Zorana Đinđića 1, sala u prizemlju) biće održana promocija knjige Prilog istoriji ženskih studija u Vojvodini: ženske studije u Subotici priređivačice dr Margarete Bašaragin.

Na promociji će govoriti:

  • dr Margareta Bašaragin, autorka
  • dr Silvia Dražić, recenzentkinja
  • dr Milena Žikić, recenzentkinja
  • Katarina Krajnović, urednica izdavačke delatnosti Zavoda za ravnopravnost polova
  • Polaznice Ženskih studija

Moderira: prof dr Svenka Savić    


   Knjiga Prilog istoriji ženskih studija u Vojvodini: ženske studije u Subotici priređivačice dr Margarete Bašaragin poslednja je u nizu publikovanih radova u okviru izdavačke produkcije Zavoda za ravnopravnost polova. Rad je izašao u okviru Edicije “Klara Cetkin” koja promoviše edukativne programe, seminare i kurseve u oblasti rodne ravnopravnosti i namenjena je obrazovanju najšire javnosti zainteresovane za ovu oblast.

Margareta Bašaragin je priredila knjigu Prilog istoriji ženskih studija u Vojvodini: Ženske studije u Subotici, sa namerom da predstavi i afirmiše delatnosti novosadskog Udruženja za ženske studije i istraživanja u Subotici. Ženske studije kao alternativni visokoškolski obrazovni program objedinjuju nastavu, istraživanje, izdavaštvo i dokumentaciju o ženama u jedinstveni program za žene (i muškarce). U praksi se realizuju kao mreža obrazovnih programa u nekoliko gradova unutar jugoslovenskog prostora i u Republici Srbiji, koju su tokom tri decenije aktivno gradile predavačice zajedno sa polaznicama u Beogradu, Zagrebu, Novom Sadu i Subotici. Autorka pokazuje da je upravo dokumentovanje istorije o akademskom aktivizmu žena (na lokalnom nivou – u gradu Subotici) jedan od neizostavnih načina da se ukaže na put institucionalizacije znanja o ženama i o rodnoj ravnopravnosti, kao i na njegovo prelivanje u zakone i direktan uticaj na formiranje raznih mehanizama za rodnu ravnopravost kod nas.

Danas radom Ženskih studija u Subotici rukovodi dr Margareta Bašaragin, a u radu aktivno učestvuju i dr Mirjana Dokmanović i dr Jasminka Dulić, uz nesebičnu podršku i pomoć prof. emerite Svenke Savić. Oko podružnice Ženskih studija u Subotici okuplja se veliki broj aktivistkinja koje doprinose afirmisanju raznih tematskih oblasti s ciljem unapređenja položaja žene u društvu i ravnopravnom tretmanu, ali i kulturi sećanja.

Promociju zajednički organizuju Zavod za ravnopravnost polova i Udruženje „Ženske studije i istraživanja“ Novi Sad.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Objavljena lista vrednovanja i rangiranja prijava po konkursu za žensko preduzetništvo

OBAVEŠTENJE O PRISTIGLOJ DOKUMENTACIJI

Poštovane učesnice Konkursa za žensko preduzetništvo,

Obaveštavamo vas da se u dnu ovog obaveštanja nalazi TABELA sa spiskom pristiglih prijava na konkurs. Molimo vas da proverite da li se nalazite u tabeli, ukoliko se ne nalazite na spisku a poslali ste dokumentaciju u roku, molimo vas da nas do utorka, 5.12.2023. obavestite mejlom o tome i ostavite kontakt telefon.

Mejl adresa je konkursi@ravnopravnost.org.rs

Hvala na razumevanju.

SPISAK PRIJAVA_ŽENSKO PREDUZETNIŠTVO 2023